Praha a pražské věže

Je všeobecně známé, že Praha patří mezi nejvýznamější kulturní města v rámci České republiky, v Evropě, ale i ve světě. Tímto projektem se snažíme našemu hlavnímu městu Praha dále pomáhat v této tradici a jejím návštěvníkům nabídnout kvalitní kulturní zážitek z pražských věží.

Nadále se snažíme zpřístupnit další prostory v pražských věžích, budujeme kvalitní zázemí a informační systémy, pořádáme kulturní a zábavní akce. Nabízíme prostory firmám a organizacím. Snažíme se Vám nabídnout to nejlepší.

Navštivte pražské věže, navštivte město Praha (město věží).

Prague invites you.

Praha a výlety

Pražské věže jsou ideální přiležitostí na zajímavé výlety pro celou rodinu. Pokud chcete nevšední zajímavý zážitek, zvolte pražské věže a vyberte ta nejzajímavější místa v Praze  pro vaše výlety:

 Prague is beautiful.

Pražské památky

Město Praha a Česká republika nabízí opravdu velké množství památek, které stojí za to vidět. Pražské věže patří mezi ty nejvýznamější z nich. Až budete plánovat své výlety, nezapomeňte na ně. Naše společnost Vám nabízí další možnosti spojené s pražskými památkami. Bereme naší prácí vážně, staráme se o Vás, staráme se o pražské věže, staráme se o pražské památky.

 Prague Towers are in TOP of Prague sights.

Česká republika

Pražské věže jsou významným kulturním dědictvím České republiky a města Prahy. Našim cílem je informovat domácí i zahraniční návštěvníky o této jedinečné možnosti návštěvy pražských věží. Česká republika a Praha, k tomu neodmyslitelně patří pražské věže

  • Členstvím v klubu pražských věží získáte možnost velmi zajímavých slev a výhod, tato nabídka je neomezená a platí v rámci celé České republiky. Registrace do klubu pražské věže je zdarma. 

 Prague - Heart of Europe.

 

Expozice

Současná expozice

Zbraně napříč staletími

Historické prostory Prašné brány se mění na místo, kde tradice a řemeslný um se prolíná s moderními potřebami filmového průmyslu. Uvnitř věže tak návštěvník nalézá svět, který mu může připomínat expozice známé z mnoha hradů a zámků. Ve vzduchu je však cítit něco výjimečného. Je to proto, že všechny zde vystavené zbraně a zbroje si již zahrály v některém Hollywoodském nebo světovém filmu.
Pro dokreslení filmové atmosféry je celá expozice instalovaná do speciálních vitrín, které byly původně vyrobeny pro film Van Helsing a na filmovém plátně se s nimi divák rozloučil při dramatické scéně hořícího hradu, jak je vidět, tak zbytečně. Expozici realizuje ABL, a.s. provozovatel pražských věží ve spolupráci s renomovanou filmovou a produkční společností Three Brothers, s.r.o.

 První patro návštěvníka přivítá čtveřicí naježených hlavní kanónů, které reprezentují různé typy obléhacích a obraných zbraní. Můžeme si zde tedy prohlédnout jak klasická barokní děla, tak například dělo komorové anebo malé pevnostní dělo. Expozice je dále doplněna o sbírku sečných a úderných zbraní reprezentovanou např. vikinskými zbraněmi, nebo replikou orientální kroužkové zbroje s ocelovými pláty tkzv. bechtěrem. Zbraně v tomto patře si zahrály např. ve filmu Nomad, Black Death nebo ve výpravné sérii Pillars of the Earth, podle stejnojmenné knihy Kenna Folletta.

Druhé patro se nese v duchu plně filmovém. Nalezneme zde např. roh a meč z filmu Letopisy Narnie: Princ Kaspian, Longenovo kopí z filmu Hellboy, které je obdařeno svatou mocí, pracovní nářadí z filmu Jack rozparovač, Brnění temného rytíře z filmu Knights´ Tale, Meč z filmu Monkey King, trůn z Johanky z Arku, rapíry z výpravného filmu Anonymous, nebo vražedné stilleto z filmu Blade II. Expozici doplňují zajímavosti jako např. dýka svobodných zednářů, nebo na zakázku vyráběný meč k světové MMORPG hře World of Warcraft. Pozadu nezůstává ani muzikál, takže si návštěvník může prohlédnout předměty z muzikálu Drákula. Drátěnou košili pro panenku Barbie ocení malé dámy a šupinovou zbroj naopak pánové. Nechybí ale také pravý řecký štít s medúzou.

Třetí patro nabízí unikátní výstavu, která nám nastíní vývoj přileb od 12. století do 17. století a představí nám krásné kompletní zbroje ze 14. – 17. století, které jsou doplněny o různé typy štítů.


 


 


flash