Praha a pražské věže

Je všeobecně známé, že Praha patří mezi nejvýznamější kulturní města v rámci České republiky, v Evropě, ale i ve světě. Tímto projektem se snažíme našemu hlavnímu městu Praha dále pomáhat v této tradici a jejím návštěvníkům nabídnout kvalitní kulturní zážitek z pražských věží.

Nadále se snažíme zpřístupnit další prostory v pražských věžích, budujeme kvalitní zázemí a informační systémy, pořádáme kulturní a zábavní akce. Nabízíme prostory firmám a organizacím. Snažíme se Vám nabídnout to nejlepší.

Navštivte pražské věže, navštivte město Praha (město věží).

Prague invites you.

Praha a výlety

Pražské věže jsou ideální přiležitostí na zajímavé výlety pro celou rodinu. Pokud chcete nevšední zajímavý zážitek, zvolte pražské věže a vyberte ta nejzajímavější místa v Praze  pro vaše výlety:

 Prague is beautiful.

Pražské památky

Město Praha a Česká republika nabízí opravdu velké množství památek, které stojí za to vidět. Pražské věže patří mezi ty nejvýznamější z nich. Až budete plánovat své výlety, nezapomeňte na ně. Naše společnost Vám nabízí další možnosti spojené s pražskými památkami. Bereme naší prácí vážně, staráme se o Vás, staráme se o pražské věže, staráme se o pražské památky.

 Prague Towers are in TOP of Prague sights.

Česká republika

Pražské věže jsou významným kulturním dědictvím České republiky a města Prahy. Našim cílem je informovat domácí i zahraniční návštěvníky o této jedinečné možnosti návštěvy pražských věží. Česká republika a Praha, k tomu neodmyslitelně patří pražské věže

  • Členstvím v klubu pražských věží získáte možnost velmi zajímavých slev a výhod, tato nabídka je neomezená a platí v rámci celé České republiky. Registrace do klubu pražské věže je zdarma. 

 Prague - Heart of Europe.

 

Prašná brána

Prašná brána je v historickém kontextu jednou z nejvýznamnějších památek středověké Prahy. Začínaly u ní královské korunovační průvody. Právě zde začíná královské cesta a končila zde i významná cesta z Kutné Hory, kde se těžilo stříbro do královské pokladny. Původně ale na tomto místě stávala brána Horská, později pro svůj žalostný stav zvaná Odraná, z 1. poloviny 13. století. Tehdy ještě byla součástí městského opevnění, ale po založení Nového Města Karlem IV. pozbylo opevnění na tomto místě významu, a tak v hradebním příkopu (dnešní ulice Na Příkopech), začala roku 1475 růst nová representativní brána. Svou důležitost měla brána jen do doby, než se královské sídlo vrátilo z Králova dvora (prostor dnešního Obecního domu) na Pražský hrad. Brána zůstala nedokončena až do roku 1592, kdy byl zbudován nový vchod a točité schodiště. Když roku 1757 obléhala pruská vojska Prahu, našly si dělové koule i bránu a poškodily jí. V důsledku toho byla z brány odstraněna sochařská výzdoba významného architekta a sochaře Matěje Rejska z 15. století. Podobu, jakou má prašná brána dnes, získala při rekonstrukci v 80. letech 19. století. Ta byla prováděna podle návrhu architekta Josefa Mockera.

Dobu, v níž brána vznikala, odráží i její výzdoba. Je zřejmé, že se architekt inspiroval u monumentální Staroměstské mostecké věže. Směrem do Celetné ulice je nad průjezdem umístěna socha Jiřího z Poděbrad ve společnosti Vladislava II. Jagelonského, českých králů té doby. Na opačné straně věže, směrem na náměstí Republiky, zdobí prostor sochy velkých českých panovníků Karla IV. a Přemysla Otakara II. K další výzdobě patří sochy svatých, Adama a Evy, samozřejmě také znaky českých zemí a různé alegorie.


Vstupte do fotogalerie:

flash